Lütfen Bekleyiniz!
Bahçede.com
Reflex Plus Kuzu Etli Yavru Köpek Maması 15 KG
99,90 TL
59,90 TL
Reflex Plus Kuzu Etli Yavru Köpek Maması 15 KG
99,90 TL
59,90 TL

Nova Mandalina Fidanı Turunç Anaçlı (Tüplü)

Nova mandalina soğuğa dayanıklı bir çeşittir. Ağaçları büyük, kuvvetli, parlak yapraklı, dikenli ve verimli bir çeşittir. Meyve kabuğu parlak, portakal renkli, hafif pürüzlüdür. Kabuk meyve etine sıkı bağlıdır. Meyveler hafif basık şekillidir. Oldukça büyük ve lezzetli meyvelere sahiptir. Meyve eti kalitesi çok yüksektir. Kabuk, meyve etine sıkı bağlı, soyulması çok kolay değildir. Meyve, puflaşmadan uzun süre ağaç üzerinde kalabilir. Periyodisiteye eğilimi azdır. Olgunlaşma zamanı Kasım-Aralık ayıdır.

Okitsu Mandalina Fidanı Turunç Anaçlı (Tüplü)

Okitsu mandalina ağaçları güçlüdür. Genç ve güçlü dalları dikenlere sahiptir. Bu çeşit, erkenciliği, iri meyve yapısı ve erken meyveye yatması nedeniyle 1996 yılından itibaren Doğu Akdeniz Bölgesinde yaygınlık göstermeye başlamıştır. Satsuma grubu içerisinde dikene sahip tek çeşittir. Meyveleri oldukça büyük ve yassıdır. Meyve kabuğu, portakal renginde, hafif pürüzlü, meyve etine bağlılığı gevşek olup kolay soyulabilir. Meyve eti koyu-portakal renginde, tatlı, asit oranı düşük ve lezzetlidir. Owari'den 3-5 hafta daha erkencidir.

Satsuma Mandalina Fidanı Toyer Anaçlı (Tüplü)

Satsuma; Meyve kabuğu, hasat döneminde sarımsı portakal renginde ve hafif pürüzlüdür. Kabuğun meyve etine bağlılığı gevşektir. Depolama ve taşımaya elverişlidir. Puflaşma eğilimi fazladır. Meyveler orta büyüklükte, basık şekillidir. Meyve eti, koyu portakal rengindedir. Sulu, aromalı ve kalitesi yüksek bir çeşittir. Mandalina meyvesi çekirdeksizdir. Verimli bir çeşit olup düzenli meyve verir ve periyodisiteye eğilimi azdır. Ağaçlar yayvan taçlıdır. Erkenci bir çeşittir. Ekim ayı ortalarında olgunlaşır ve olgunlaştıktan sonra ağaç üzerinde fazla kalamaz.
34 TL 21,9 TL

W.Murcot Mandalina Fidanı Carrizo Anaçlı (Tüplü)

W. Murcott için son yılların ve bundan sonraki 10 yılın en önemli çeşidi denmesi çok şaşırtıcı değildir. Bir çok ihracatçı tarafından çok beğenilen bu çeşidin ülkemiz topraklarındaki ilk üretimi Almula’ya aittir. Fidan üreticilerinin son birkaç senedir en fazla aşılayıp satışını gerçekleştirdikleri bu çeşit, son iki senedir yurtiçi pazarında da çok büyük rol oynamaktadır. W. Murcott, pürüzsüz kabuğu, parlak koyu turuncu cilt rengi, bal gibi şekerli tadı ve eşsiz aromasıyla tüketicilerin hem gözüne hem de damağına hitap etmektedir. Kabuk kolay soyulabilir ve meyve ağırlığı yaklaşık olarak 120 gram’dır. Geç gelişen bir mandalina olması nedeniyle, Ocak – Şubat ayları arasında hasat edilmektedir.
34 TL 21,9 TL