Lütfen Bekleyiniz!
Bahçede.com
Reflex Plus Kuzu Etli Yavru Köpek Maması 15 KG
99,90 TL
59,90 TL
Reflex Plus Kuzu Etli Yavru Köpek Maması 15 KG
99,90 TL
59,90 TL

Chandler Ceviz Fidanı (Tüplü)

Chandler ceviz ceşidi, çok verimli bir çeşit,geç donların olduğu bölgelere tavsiye edilir.Geç uyanır donlardan etkilenmez. Meyve eti beyaz, iç verimi yüksektir. Mayıs ayında yapraklar uyanmaya başlar ve 9. Ay sonlarında hasat yapılır. Doğru tozlayıcısı olan franquette ceviz çeşidi ile birlikte dikilmelidir. Tozlayıcı oranı genelde 20 Chandler ceviz fidanı için, (1) Franquette ceviz fidanı olacak şekilde dikilebilir. İyi bakım yapılan bir Chandler bahçesinden 6-7 yaşına geldiğinde ağaç başına ortalama 20-25 kilo arasında ceviz almak mümkündür.
45 TL 34,9 TL

Fernor Ceviz Fidani

Yüksek rakımlı bölgelerimize dikimi yapılabilen bir çeşittir. Dikim yapılabilen rakım aralığı 50 ile 1800 metre'dir. Kış aylarında oluşacak -20 -25 dereceye kadar olan donlar Fernor ceviz ağacına zarar vermez. Soğuğa dayanıklı bir ceviz çeşididir. Fernor ceviz meyvelerin ağırlığı ortama 12 gr'dır. İç randımanı %49 olup iç ceviz ağırlığı ortalama 6 gr'dır. Yağ oranı %51 ve protein oranı %20'dir. Kabuktan ayrılması kolay olup ticari değeri olan bir ceviz çeşididir. Lezzeti çok güzel olup kuru ve taze ceviz olarak tüketilmeye elverişlidir. Doğru tozlayıcıları Franquette ve Fernette cevizleridir. Eylül ayının sonlarına doğru hasat edilir.
39 TL 29,9 TL

Franquette Ceviz Fidanı (Tüplü)

Chandler ceviz fidanının tozlayıcısıdır. 10 Chandler ceviz fidanının ekildiği bölgeye 1 adet ekilmesi tavsiye edilir. Tozlayıcı olduğu halde meyve verir ve meyveleri uzunumsu olur. Meyve ağırlığı 11-12 gr arasında değişir. Kapama bahçelerde tavsiye edilmez. Geç yapraklanır. İlkbahar geç donlarından etkilenmez. Meyve iç oranı yüzde 50 civarındadır.
39 TL 29,9 TL

Pedro Ceviz Fidanı (Tüplü)

Pedro Ceviz çeşidi Conway Mayette x Payne melezidir. Erken çiçeklenen çeşitler için tozlayıcı bir çeşit olarak kullanılır. Payne'den 15 gün sonra yapraklanır. Geç çiçeklenir. Yan tomurcuklarda meyve verme oranı %65'dir. İç ceviz ağırlıgı 5.6 gr, iç oranı %47, açık renkli iç ceviz oranı ise %85'dir. Kabuk yapışması zayıftır. Sıcak bölgelerde meyve kalitesi düşüktür. Ağacı küçük olup gelişme gücünü koruyabilmek için ağır bir budamaya gereksinim duyar. Tozlayıcısı: Yerli kaman -1
39 TL 29,9 TL